czwartek, 15 grudnia 2016

"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"Ta poetycka opowieść o miłości, przyjaźni i odpowiedzialności pióra Antoine'a de Saint-Exupéry'ego została przetłumaczona na ponad 270 języków i należy do klasyki literatury światowej. Historia wrażliwego złotowłosego chłopca, wzbogacona pięknymi ilustracjami autora, od lat wzrusza dzieci i dorosłych na całym świecie...

Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu


Już dawno miałam do czynienia z tą książką, ale za każdym razem wywiera na mnie takie same emocję, gdy do niej wracam. Myślę, że każdy choć słyszał o "Małym Księciu" czy to z opowieści, czy sam miał z nią do czynienia. Książka jest bardzo popularna i moim zdaniem zasługuję na to. 

- Na pustyni jest się trochę samotnym. - Równie samotnym jest się wśród ludzi.

Książka jest niezwykle piękna i wzruszająca. Można się z niej wiele nauczyć, a język w niej zawarty jest tak prostu, że każde dziecko ją zrozumie. Myślę, że możemy się z niej nauczyć rzeczy, których w prawdziwym życiu nie bylibyśmy w stanie. Książka jest pięknie ubrana w słowa co dodaje jej uroku i jeszcze bardziej wzrusza.

Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół.


Po przeczytaniu książki miałam lekki niedosyt, ponieważ chciałam czegoś więcej. Spodziewałam się innego zakończenia, ale to jest świetne i bardzo wzrusza człowieka. Nie spodziewałam się, że książka dla dzieci może być tak rewelacyjna i przekazywać tyle rzeczy.
Oglądałam również ekranizację tej książki, która była również wzruszająca, ale moim zdaniem nic nie przebije książki. Polecam tą książkę każdemu. Nie ważne w jakim jesteś wieku, powinieneś ją przeczytać. 

Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym.

Moja ocena: 10/10

2 komentarze:

 1. Oczywiście zetknęłam się z tą książką wiele lat temu i pamiętam, że wywołała we mnie wiele emocji. Kiedyś jeszcze do niej wrócę, jeden egzemplarz stoi u mnie na półce, jako prezent urodzinowy. Bardzo trafiony. No i poza tym "Mały książe" to źródło pięknych cytatów, które pozostaną nieśmiertelne.
  Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie, gdzie pojawiła się recenzja książki "Uwikłanie".
  BOOK MOORNING

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą jest to źródło pięknych cytatów.
   Pozdrawiam

   Usuń