piątek, 23 grudnia 2016

Witamy w Hogwarcie...
Harry Potter, sierota i podrzutek, od niemowlęcia wychowywany był przez ciotkę i wuja, którzy traktowali go jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą; jedyną pamiątką Harry`ego z przeszłości jest zagadkowa blizna na czole. Skąd jednak biorą się niesamowite zjawiska, które towarzyszą nieświadomemu niczego Potterowi? Wszystko zmienia się w dniu jedenastych urodzin chłopca, kiedy dowiaduje się o istnieniu świata, o którym nie miał dotąd pojęcia.

(...) ludzie mają wrodzony talent do wybierania właśnie tego, co dla nich najgorsze.


Myślę, że każdy zna przygody słynnego czarodzieja Harry'ego Pottera, a przynajmniej o nich słyszał. Jako prawdziwa fanka przygód tego chłopca i jego przyjaciół nie mogło zabraknąć recenzji tych książek. Wydaję mi się, że moja wyobraźnia rozwinęła się właśnie z powodu tych książek, za co jestem im wdzięczna. Uważam również, że dzięki temu pokochałam świat fantastyki i mam zupełnie inne spojrzenie na świat. 


Kiedy patrzymy na śmierć albo na ciemność, lękamy się tylko nieznanego, niczego więcej.

Chyba nie muszę opowiadać o czym jest ta książka, jest na tyle znana, że przynajmniej każdy wie o co chodzi. Cykl o przygodach młodych czarodziejów wiele mnie nauczył. Książki świetnie opowiadają  o przyjaźni, która może narodzić się przypadkowo. O wielkiej odwadze, o pokonywaniu własnych lęków, a każdy wie jak trudno je pokonać. O wielkim poświęceniu za tych, których kochamy i dla wspólnego dobra. Miłości, która nie przemija nawet po śmierci. Cały cykl nauczył mnie wiele i chyba najwięcej z wszystkich książek, które przeczytałam.

Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe.


Wychowałam się na tej historii i nie wyobrażam sobie dzieciństwa bez niej. Uważam, że Rowling wykonała kawał dobrej roboty i zasługuję na to, żeby każdy przeczytał choć jedną z jej książek. Całą serie bardzo przyjemnie mi się czytało i jak byłam smutna to sięgałam po jedną z książek i od razu poprawiał mi się humor. 
Moim zdaniem każdy fan powinien przeczytać tą serię, a wiem, że nie każdy tak robi, bo woli obejrzeć film. Choć ekranizacja jest świetna i dzięki niej mogłam sobie cały świat magii jeszcze bardziej wyobrazić nie było w nim tego wszystkiego co było w książce. 
Polecam każdemu tą serie i nie tylko fanom.Moja ocena: 10/10

6 komentarzy:

 1. Ja wlasnie Hp nie lubię i nie czytałam. Ale raczej nie zamierzam.
  Jednakże rozumiem jego fanów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurczę, Harry Potter to życie. Ja również się na nim wychowałam i również w pewien sposób mnie ukształtował. Zawsze będzie moją ulubioną serial, a bohaterowie tymi, których kocham najbardziej. Jestem totalną potterhead i jestem pewna, że jeszcze nie raz będę wracała do przygód czarodzieja.
  Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie, gdzie pojawiła się recenzja książki "Milion słońc".
  BOOK MOORNING

  OdpowiedzUsuń
 3. Harry-ego Potter-a oglądałam i to nie raz ale za to nie czytałam i w sumie to nie wiem czy chce może kiedyś się namyślę.

  Serdecznie zapraszam do siebie www.kasi-art.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Kocham Harrego ! obejrzałam i przeczytałam wszystkie części. Nie wyobrażam sobie dzieciństwa bez niego . Ukazane jest w niej wszystko co może ukształtować charakter młodego człowieka.

  Pozdrawiam i życzę wesołych świąt. :)
  ilovetravelingreadingbooksandfilms.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. HARRY HARRY HARRY chyba nie muszę więcej pisać xd

  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam Harry'ego ♥ Przeczytałam wszystkie książki, oprócz Przeklętego dziecka, który czeka w kolejce do przeczytania :D Żałuje tylko, że tak długo zwlekałam z poznaniem tej historii, bo czytałam ją w zeszłym roku. Chociaż lepiej późno niż wcale :D

  zabookowanyswiatpauli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń