wtorek, 10 października 2017

W świecie seriali.... Eyewitness #2Eyewitness to 10 odcinkowy serial o wątku homoseksualnym z nutką grozy. Opowiada on historie Philipa i Lukasa, którzy podczas jednego z potajemnych spotkań w chatce są świadkami potrójnego morderstwa. Od tego czasu ich życie nie będzie nigdy takie samo, ponieważ tajemniczy zabójca próbuję uciszyć wszystkich świadków tego morderstwa. Od teraz rozpoczyna się walka o życie...

Słyszałam dużo dobrego o tym serialu i nie byłabym sobą, gdybym go nie obejrzała i nie podzieliła się swoją opinią na jego temat z Wami. Serial bardzo pozytywnie mnie zaskoczył i z czystym sercem mogę go Wam polecić. 
 Jak już wspomniałam serial ma 10 odcinków, które trwają 45 minut. Na samym początku nie byłam za bardzo przekonana do tego, no bo jak można zmieścić całą fabułę w 10 odcinków i jednocześnie zamknąć całą historię, ale okazało się, że jednak można i to jak! 

BOHATEROWIE

Głównymi bohaterami jest Philip, który trafia do rodziny zastępczej oraz Lukas, który jest jednym z popularniejszych chłopaków w szkolę  i bardzo zależy mu na reputacji. Główni bohaterowie bardzo różnią się od siebie, ale mimo to i tak się w sobie zakochują, ale jak zawsze coś staję na przeszkodzie. I w tym wypadku nie mówimy tu o udziale osób trzecich, tylko o jednym z głównych postaci .... Lukasie. Ze względu na swoją reputację nie chcę publicznie pokazywać się z Philipem, ponieważ reszta szkoły go wyśmiewa. Ich relacja jest dość dynamicznie pokazana, ponieważ zmienia się z każdym odcinkiem. Lukas jest osobą, która bardzo przejmuję się opinią społeczną i jest nawet zdolny to najgorszego kłamstwa, żeby tylko nie wyszło na jaw, że łączy go coś z Philipem. Za to on jest uczuciowy, nie przejmuję się opinią publiczną i zaakceptował to, że jest gejem. Aktorzy pierwszoplanowi jak i drugoplanowi  bardzo dobrze odegrali rolę swoich postaci. 

FABUŁA

Co do fabuły jest ona raczej dynamiczna, dlaczego raczej? Nie w każdym odcinku akcja była tak rozwinięta i odcinek po prostu lekko przynudzał, przynajmniej w moim odczuciu. Mimo tego fabuła jest naprawdę interesująca i wciąga mogłabym powiedzieć, że nawet lepsza od niejednego serialu kryminalnego. Serial jest naprawdę nieprzewidywalny i tu dla niego wielki plus. W wielu serialach w połowie sceny domyślamy się co zaraz nastąpi, a w tym tak nie jest. Uważam, że największa akcja działa się w ostatnim odcinku i wierzcie mi zakończenie jest genialne. Uważam, że wątki są odpowiednio pozamykane i nie czuje się takiego niedosytu, jak w przypadku większego serialu np. TEEN WOLF, o którym zrobię również recenzję. Serial idealnie pokazuję wątek homoseksualny i problemy jakie może przysporzyć, dużo uświadamia i daje do refleksji. 

Podsumowując serial naprawdę bardzo dobrze wypadł i spokojnie mogę go polecić każdemu kto lubi nutkę grozy oraz nie przeszkadza mu wątek homoseksualny. A jakie są Wasze opinie? Oglądaliście czy może dopiero zamierzacie? 

Moja ocena: 9/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz