sobota, 16 stycznia 2016

" Kochać to niszczyć, a być kochanym, to zostać zniszczonym "Książka, którą dzisiaj Wam przedstawię sięga swoją opowieścią tysiące lat przed. Kiedy to anioł Razjel zmieszał swoją anielską krew z krwią mężczyzn tworząc w ten sposób rasę zupełnie innych ludzi pół ludzi, pół aniołów - Nephilim. Przebywają oni wśród normalnych ludzi, ukryci, ale wciąż obecni i gotowi do ochrony ludzi. Nazywają się oni Nocnymi Łowcami i ich zadaniem jest chronienie świata przed demonami, które poruszają się miedzy wymiarami. Oprócz tego w ich rękach spoczywa utrzymywanie pokoju między gatunkami: wilkołakami, czarownikami, wampirami i wróżkami...


-Nie zakochałeś się jeszcze w niewłaściwej osobie?
-Niestety, moją jedyną miłością pozostaję ja sam.
-Przynajmniej nie martwisz się odrzuceniem, chłopcze.
-Niekoniecznie. Od czasu do czasu się odtrącam, żeby było ciekawiej.

Główną bohaterką książki jest szesnastolatka o imieniu Clary Fray. Dziewczyna nie wie nic o innym świecie, a jej matka nie ma odwagi jej o tym powiedzieć. Pewnego feralnego dnia Clary wybiera się do klubu i tam widzi coś co odmienia jej życie na zawsze. Spotyka chłopaka o imieniu Jace, którego nikt nie widzi tylko ona. Kiedy ma okazję porozmawiać z tajemniczym chłopakiem dostaje niepokojący telefon od matki...

Sarkazm to ostatnia deska ratunku, dla osób o upośledzonej wyobraźni.


Co się stanie z matką dziewczyny ? Czy dziewczyna dowie się kim jest naprawdę ? Co się stanie gdy odkryję prawdę ? A może tajemniczy chłopak jej pomoże ? Przekonaj się sam..


-Przepraszam, ze Cię uderzyłam- bąknęła Clary
Jace przestał nucić.
-Ciesz się, że uderzyłaś mnie, a nie Aleca. On by Ci oddał.


Na serię Dary Anioła trafiłam poprzez film, który obejrzałam najpierw ( Dary Anioła: Miasto Kości ). Film od razu wpadł mi do gustu i pokochałam ten film. Dlatego nazajutrz zamówiłam z księgarni pierwszą część tej fantastycznej serii, a mianowicie Dary Anioła: Miasto Kości. Jest to pierwsza część całego cyklu, którzy liczy sześć części.

-Następnym razem, kiedy postanowisz się zranić, żeby przyciągnąć moją uwagą, pomyśl, że czułe słówka działają cuda.

Ta seria zajmuję drugie miejsce na liście moich ulubionych serii. Uwielbiam czytać ten cykl od nowa, bo wiem że zawsze coś przeoczyłam i dowiem się czegoś nowego. Autorka książki - Cassandra Clare bardzo się postarała, dlatego książka wyszła rewelacyjnie. Każda część zaskakuję na nowo. Jeśli mam przyznać szczerze jest to chyba powieść, która ma najbardziej rozbawiła mnie do łez. Wypowiedzi i sytuacje w tej książce nieraz doprowadziły mnie do łez. Trzeba przyznać, że Cassandra ma bardzo dobre poczucie humoru. Były również sytuację, które ściskały serce i za to również dziękuję, że mogłam tą książkę przeżywać w taki sposób. Muszę przyznać, że postacie w tej książce są genialne pod każdym względem i nie mogę stwierdzić, która jest moją ulubioną.W tym momencie drzwi się otworzyły, a Jocelyn wydała cichy okrzyk.
– Jezu!
– To tylko ja – odezwał się Simon. – Choć już mi mówiono, że podobieństwo jest uderzające.


Jakby ktoś był zainteresowany 12 stycznia była premiera Serialu Darów Anioła. Osobiście jestem wielką fanką i bardzo polecam tą książkę jak i film oraz nowy serial.


Moja ocena: 10/10! 

Link do filmu: http://www.cda.pl/video/119501fa 
Link do 1 odcinka serialu: http://www.cda.pl/video/54998534

2 komentarze:

  1. Uwielbiam tę serię, zwłaszcza filmowymi okładkami ;) Wszystkie książki tej autorki mają w sobie sporą dawkę poczucia humoru, akcji i ciekawych przemyśleń ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zgadzam się z tobą! W jej książkach nie brakuję poczucia humoru.

      Usuń