piątek, 8 kwietnia 2016

Czy brat z siostrą mogą pozwolić sobie na uczucia ?Clary Fray chciałaby, żeby jej życie znowu stało się normalne. Ale czy cokolwiek może takie być, skoro dziewczyna jest Nocnym Łowcą, zabijającym demony, jej matka została magicznie wprowadzona w stan śpiączki, a ona sama nagle zaczyna widzieć mieszkańców Podziemnego Świata – wilkołaki, wampiry, wróżki…

– Co robisz? – zapytał Alec, klękając przy migotliwej ścianie więzienia.
(...)
– A tak, przyszło mi do głowy, że poleżę sobie na podłodze i trochę powije się z bólu – odburknął. – To mnie relaksuje.
– Naprawdę? A... jesteś sarkastyczny

Już dosyć dawno miałam do czynienia z drugą częścią tej niesamowitej serii. Dary Anioła: Miasto Popiołów jest do druga część kultowej serii Dary Anioła. Na moim blogu znajduję się recenzja dotycząca pierwszej części tej książki i jak wiecie jestem nią zachwycona. Z tą książką jest podobnie. 

Skoro nie możesz powiedzieć prawdy ludziom, na których najbardziej ci zależy, w rezultacie samego siebie też oszukujesz.

Clary Fray znów musi podjąć walkę z demonami na śmierć i życie. Do tego zostaje sprawa jej złego ojca - Valentine, który chce zniszczyć świat i Jace - jej brata. Co zrobi związku z tym Clary ? Czy jej ojciec jest gotów zniszczyć cały świat ? A co zrobi Jace ? Czy dowiedzie tego, że jest bratem Clary? Przeczytaj tę część, a dowiesz się 
wszystkiego. 

-Przyszliśmy do Jace'a – powiedziała Clary. – Dobrze się czuje?
– Nie wiem. Normalnie też tylko leży na podłodze i się nie rusza?

Mogę śmiało przyznać, że to jest zdecydowanie moja ulubiona seria. Zakochałam się w tej książce odkąd przeczytałam pierwszy rozdział. Muszę przyznać, że Cassandra Clare jest znakomitą pisarką i ma do tego talent. Świadczą o tym wypowiedzi bohaterów, opis sytuacji i świata. Staram się nie przeżywać tak bardzo książek, ale w tej książce się nie dało. Zapewne jak czytacie książki myślicie sobie tego typu rzeczy  " Po co ona tam idzie, Co ona robi, Nie idź tam, Po co to mówisz " itp. W tej książce miałam dokładnie tak samo. Przeżywałam każdą chwilę z bohaterami tej książki do ostatniej kartki. 

– Twojemu ojcu. Zamierzam przehandlować ciebie za Dary Anioła.(...)
– Nie zna pani mojego ojca. Roześmieje się wam w twarz i zaproponuje pieniądze, żebyście odesłali moje ciało do Idrisu.
– Nie mów bzdur...
– Ma pani rację – przyznał Jace. – Prawdopodobnie każde wam zapłacić za przesyłkę.

W tej serii bardzo podobają mi się bohaterowie. Są prawdziwi, żywi mogę sobie ich wyobrazić. Jednym z moich ulubionych bohaterów z tej książki jest Jace. Podobają mi się jego sarkastyczne, zabawne wypowiedzi i jego tok myślenia. 

Malując coś, próbujesz to schwytać na zawsze (...) Jeśli naprawdę coś kochasz, nie starasz się zatrzymać tego na zawsze. Musisz temu czemuś pozwolić się zmieniać.

Książka opowiada o przyjaźni, miłości która może zwyciężyć wszystko, poświęceniu, odwadze i łamaniu własnych lęków. Książka chwyta za serce i przyprawia o gęsią skórkę. Jeśli interesują Was takie książki zapraszam do przeczytania! 

- To śmieszne - odezwał się Simon. - Przecież to brat i siostra.Królowa wzruszyła ramionami.- Niesmak nie wyklucza pragnienia.


Moja ocena: 10/10 

1 komentarz:

  1. Jestem chyba jedyną osobą, która jakoś nie przepada za tą serią. A naprawdę się starałam ją polubić! Według mnie Clare wcisnęła do jednej książki wszystkie fantastyczne stworzenia, zrobiła mnóstwo wątków i zrobił się nieco chaos. Może gdybym nie widziała filmu przed przeczytaniem książki, również i ja byłabym zakochana w Darach Anioła?
    Nie mniej uważam, że Diabelskie Maszyny wymiatają! <3
    A recenzja bardzo fajna, pozdrawiam i zapraszam do siebie :)
    http://reviews-by-infinity.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń